Odvahou proti ničnerobeniu ;)

Autor: Terézia Hnatičová | 20.9.2012 o 19:14 | (upravené 20.9.2012 o 19:44) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  399x

Napísať článok, blog či úvahu nie je jednoduché. Napadnú nám myšlienky, potom ďalšie a ďalšie, ktoré nás už odvedú od pointy, ktorú sme chceli vyjadriť. Máme strach. A otázky. Čo ak to nikto neprečíta a čo ak to aj niekto prečíta no povie si- aká blbosť, alebo vôbec nezareaguje. A tak je tomu pri každom konaní v živote.

Stále sa samých seba pýtame či robíme dobre... a preto veľakrát radšej nerobíme nič, lebo sa bojíme, že spravíme zle. Niekedy sa len ohradíme tým, že čakáme na múzu, že nás kopne, pohladí či sa usmeje. No ona sa namiesto toho skrýva za naším chrbtom. A aj keď sa za ňou otočíme keď ju hľadáme, tak ju nevidíme. Verím, že všetko má nejaký dôvod. Avšak si musíme uvedomiť, že nie vždy sa ten dôvod dozvieme hneď. Možno veci pochopíme o 10 minút, možno o rok a možno o štvrťstročie. Nespoliehajme sa na múzu, ale na naše vnútorné hlasy, ktoré nám sem tam zašepkajú, aby sme riskovali, skúšali nové veci, išli si za svojim, aj keď sa to niekedy zdá nemožné. Ak máme stráviť deň ničnerobením, tak ho tak strávme. Lebo možno toto nás nakopne k väčšej aktivite.  Niekedy nám krátka spontánnosť ovplyvní život viac ako dlhoročné plány. Zamerajme sa na kvalitu, nie kvantitu. Všetko nás ma niečo v živote naučiť. Každý človek nás ma niečo naučiť;) /jední nám ukážu akými by sme chceli byť, iní zase ukážu akými by sme nechceli byť/. Len je na nás či tejto skutočnosti dáme priestor a nájdeme silu odolávať ťažkým skutočnostiam. Verím v Boha. Verte v niečo, co Vám dá tú silu ;) a zmysel.

A s tými dôvodmi to môže byť aj tak, že všetko sa deje z nejakého dôvôdu. A niekedy ním môže byť naša hlúposť. :D

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?